FAQEntry Form . Email List Signup . Gallery . Directions
Binghamton Convention & Visitors Bureau .  Results 2003 2004 2005 2006 2007 2008.

2007 I LOVE NEW YORK CUP RESULTS
Broome County Veterans Memorial Arena... Binghamton, New York

  Please note: If you receive a "The page cannot be found" error the scores are not posted online yet.  

Score Link format: session_[session#]_[teamcolor]_[individual:scores/team:team]_[level].htm

Session  Blue Teams Red Teams
SESSION I
Friday, February 09, 2007
7:45 AM - 8:00 AM
Level 7: Dynamics, Gym Stars, D.C. Stars, World Class, Riverside, USA
Individual Results | Team Results
Level 5: RGA, Elmira, Gymnastics Revolution, Scamps, Richmond
Individual Results | Team Results
SESSION II
Friday, February 09, 2007
12:00 PM - 12:20 PM
Level 5: Victors, NESA, USA, Kennett

Individual Results | Team Results
Level 6: Dynamics, Excel, Gymnastics Revolution, Elmira, Next Dimension
Individual Results | Team Results
SESSION III
Friday, February 09, 2007
4:45PM - 5:00PM
Level 9: All American, CCodG, Darien, Dutchess County, Dynamics, Gymnastics Revolution, Valley, KPAC, STGA, Wilkey's, Five Star
Individual Results | Team Results
Level 9: Atlantic, Bright Raven, Excel, Next Dimension, Hampshire, Orlando, Riverside, USA, Yellow Jackets, New Generation, RGA, NESA 
Individual Results | Team Results
SESSION IV
Saturday, February 10, 2007
7:45 AM - 8:00 AM
Level 8: Atlantic, Gymnastics Revolution, STGA, Excel, Scamps, RGA, Valley, NESA, Yellow Jackets, Five Star


Individual Results | Team Results
Level 5: All Stars, Darien, Dutchess County, FLGA, GTC, Gym Stars, Monticello, Next Dimension, SF&F, D.C. Stars, STGA, Starbeam, Excel, New Generation, Five Star, Wilkey's
Individual Results | Team Results
SESSION V
Saturday, February 10, 2007
12:00 PM - 12:20 PM
Level 4: Tumble Time, STGA, Victors, USA, Richmond, FLGA, Wilkey's, All Stars



Individual Results | Team Results
Level 7: Victors, Kinetic Kids, Altantic, Bright Raven, CCodG, Darien, Excel, GTC, Gymnastics Revolution, Dutchess County, Orlando, North Stars, SF&F, New Generation, KPAC, Five Star
Individual Results | Team Results
SESSION VI
Saturday, February 10, 2007
4:45PM - 5:00PM
Level 10: Atlantic, Darien, Bright Raven, All American, Dynamics, Gymnastics Revolution, Kinetic Kids, NESA, Riverside, RGA, USA, Yellow Jackets, STGA, Wilkey's


Individual Results | Team Results
Level 8: Hampshire, All American, CCodG, Dutchess County, Elmira, FLGA, GTC, Gym Stars, SF&F, USA, World Class, KPAC, D.C. Stars, North Stars, New Generation, Orlando, Starbeam, Richmond, Wilkey's, Joan's
Individual Results | Team Results
SESSION VII
Sunday, February 11, 2007
7:45 AM - 8:00 AM
Level 8: Darien, Victors, Dynamics, Next Dimension, Kinetic Kids

Individual Results | Team Results
Level 6: All Stars, CCodG, Dutchess County, GTC, Richmond, RGA, Aerial,USA, D.C. Stars, Starbeam, New Generation, STGA, Five Star
Individual Results | Team Results
Level 5: Atlantic, Dynamics, CCodG, World Class
Individual Results | Team Results
SESSION VIII
Sunday, February 11, 2007
12:00 PM - 12:20 PM
Level 7: Kennett, Valley, STGA, NESA, Elmira, Next Dimension, RGA, Starbeam, Wilkey's

Individual Results | Team Results
Level 6: Darien, Kennett, Gym Stars, Hampshire, Monticello, NESA, Owego Scamps, SF&F, Victors, World Class, FLGA, Atlantic
Individual Results | Team Results
SESSION IX
Sunday, February 11, 2007
4:45PM - 5:00PM
Level 4: D.C. Stars, Darien, Next Dimension, Elmira


Individual Results | Team Results
Level 4: Dutchess County, Dynamics, Excel, GTC, Gym Stars, Kennett, Monticello, Owego Scamps, SF&F, StarBeam, New Generation, Five Star
Individual Results | Team Results
Home Gymnasts Coaches Parents Sponsors